Інноваційні технології

            Методика фізичного виховання           М. Єфименка

.

Пошуково-дослідницька діяльність за методикою З. Плохій. 

Суть технології: забезпечення оптимальної результативності з формування екологічної культури особистості дошкільника. Результативність використання: заохочення дітей до самостійності упізнанні природи, формування основ світобачення.

Методика використання схем-моделей для навчання дітей описовим розповідям.

Автор - Ткаченко Т.

Суть технології. За цією методикою для роботи використовується аркуш картону 45х30 см, поділений на шість квадратів (за кількістю характерних ознак предмета або об'єктів чи пір року, про які потрібно розповісти). Дітей навчають знаходити головні, суттєві ознаки предмета, відрізняти їх від другорядних. Навчаючи старших дошкільників складанню описових розповідей, використовують схеми-моделі. 

"Пізнавати світ розумом і серцем"

Використання педагогічної спадщини В.Сухомлинського.
Педагогіка В.О.Сухомлинського від плоті і крові з любові і поваги до світу дитинства, до людини. Одна із найважливіших вимог В.О.Сухомлинського до педагогів є вимоги пізнати дитину, цей «ніжний паросток, який стане могутнім деревом», це «цілий світ, неповторний і своєрідний». «Щоб мати доступ до цього казкового палацу, ім'я якого - Дитинство, ви повинні перевтілитися, стати деякою мірою дитиною - лиш за цієї умови вам доступна буде мудра влада над людиною-дитиною».

В.О.Сухомлинський був переконаний, що для дитини має панувати 4 культи: культ Батьківщини, Людини, Матері, і Слова.

Мультисенсорний підхід до організації освітнього процесу в ДНЗ
.

Технологія навчання дітей дошкільного віку« ЧУЮ,БАЧУ,РОБЛЮ» І.Карабаєва.
1. Обов'язковим елементом технології і невід'ємною частиною розвивального середовища є обладнання кімнати (забезпечує поєднання різних стимуляторів - кольору, музики, запахів, тактильних відчуттів).
2. Ця технологія забезпечує багатоканальність надходження інформації до дітей та цілісність її сприймання.
.
Кредо інтерактивного навчання:
Те, що я чую, я забуваю.
Те, що я бачу й чую, я трохи пам'ятаю.
Те, що я чую, бачу й обговорюю, я починаю розуміти.Коли я чую, бачу, обговорюю й роблю - я набуваю знань і навичок. Коли я передаю знання іншим, стаю майстром.

                   Ребус-метод  Л. Штернберга

"Якщо навчати дітей п'яти невідомим їм словам - вони будуть довго і даремно їх запам'ятовувати, але коли зв'язати 20 таких слів з картинками, то малеча їх засвоїть на льоту"

К. Д. Ушинський

Лев Володимирович Штернберг, автор ігрової методики " Ребус-метод" "
"Ребус-метод" - це перш за все гра, причому гра усна.
Ціль методу - не вчити читати дітей окремими буквами, а відразу складами через усне чи візуальне (використання візуальних карток) проговорення початку слова і з'єднання у нові слова.

Розвиток творчих здібностей в образотворчій діяльності

Автор-розробник - Людмила Миколаївна Шульга,м. Запоріжжя.
Основна ідея - «малювання - діяльність, що сприяє появі й розвитку почуттів». Вона полягає в тому, що діти зображають навколишнє тільки після емоційних зустрічей з ним у процесі спостереження, розгляду картин, слухання музики, читання, розповідання. 

Методика музичного виховання Карла Орфа

Мета методики: збагачення словника дітей ,використовуючи мовленнєві вправи, стимулювання творчої рухової активності,супроводження співу грою на музичних інструментах, відтворювання різними звуками ритму музики, імпровізування, поєднання музики, руху, слова, малюнка, гра на музичних інструментах, як і класичних так і саморобних.

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати